Seksuologia

Delikatne sprawy wymagają czułej, fachowej opieki

Jedną z ogromnie istotnych sfer życia człowieka jest jego seksualność pojmowana zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Specjalizacją medyczną opiekującą się tym obszarem jest seksuologia. Choć operuje ona różnymi metodami leczenia, które dostosowuje się indywidualnie do potrzeb pacjenta, cel jest zawsze jeden – podniesienie komfortu życia oraz dobrego samopoczucia we własnym ciele. Z pomocą odpowiedniego profesjonalisty udaje się osiągnąć bardzo zadowalające rezultaty.

Kiedy warto skorzystać ze wsparcia seksuologa?

Lekarz seksuolog opiekuje się niezwykle delikatną sferą. W jakich sytuacjach warto zarejestrować się na wizytę? Naszą ofertę porad seksuologicznych kierujemy do osób doświadczających różnych problemów w sferze seksualności. Są to między innymi:

trudności w osiąganiu orgazmu;

zaburzenia erekcji i wytrysku;

uzależnienie od seksu (seksoholizm) lub pornografii;

zaburzenia popędu seksualnego (wzmożony lub obniżony);

zaburzenia libido;

bolesne stosunki płciowe (dyspareunia);

niemożność odbycia stosunku płciowego (pochwica);

brak akceptacji (lub trudności z określeniem) swojej orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

Jeśli nie czujesz się komfortowo w swoim ciele, bądź doświadczasz trudności z osiągnięciem satysfakcji z pożycia intymnego – nie warto czekać. Zgłoś się już teraz do naszych specjalistów, którzy poprowadzą Cię przez odpowiedni proces diagnostyczny i udzielą niezbędnego wsparcia.

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

W gabinecie seksuologa

 Jak przebiega wizyta u seksuologa?

Lekarz seksuolog przyjmuje zarówno pacjentów indywidualnych, jak i pary. W zależności od wyzwania, z jakim zmaga się osoba, która postanowiła skorzystać z profesjonalnego wsparcia – terapia może wymagać zastosowania innych metod leczenia. Przebieg pierwszej wizyty jest jednak niezmienny, polega ona bowiem na zebraniu wywiadu i pierwszym wsparciu psychoedukacyjnym.

W jej trakcie, w atmosferze bezpieczeństwa i wzbudzającej zaufanie życzliwości, pacjent porusza ważne dla siebie tematy. Renomowany seksuolog dobrze wie, jak delikatnej natury są problemy związane ze sferą seksualności. Dlatego cechuje go dyskretne i pełne empatii podejście do pacjenta. Cierpliwie słucha, analizuje, a następnie projektuje indywidualny proces terapeutyczny. W ciągu kolejnych wizyt leczenie jest monitorowane, a pacjent odpowiednio prowadzony i wspierany.

 

Seksuolog – jak przygotować się do wizyty?

W większości przypadków wizyta u seksuologa nie wymaga specjalnych przygotowań. Lekarz prowadzący terapię może jednak zalecić wykonanie specjalistycznych badań, by już na samym początku wykluczyć inne przyczyny złego samopoczucia pacjenta (np. niezdiagnozowana dotychczas choroba przewlekła). Są to jednak zalecenia indywidualne.

 

Nasi lekarze

W Klinice INVICTA możesz liczyć na kompleksową i troskliwą opiekę naszych specjalistów. Wsparcie w zakresie seksuologii oferują:

Dr Milena Kabatnik

Dr Katarzyna Gross-Kępińska

Z pomocy seksuologów możesz skorzystać zarówno w formie tradycyjnej – odwiedzając naszą Klinikę osobiście – oraz on-line, w umówionym z lekarzem terminie.

Porada seksuologa – sprawdź naszą ofertę

Jak jeszcze możemy Ci pomóc?

Dowiedz się więcej

Infolinia

Pn-Pt.: 7:00 - 20:00
Sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytania? Napisz. Odzwonimy do Ciebie.