Jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko, a zastosowanie innych metod leczenia niepłodności nie przyniosło u Was oczekiwanych rezultatów, metoda in vitro może pomóc Wam spełnić marzenia o rodzicielstwie.
Zgodnie z ustawą o in vitro, kwalifikacja do zapłodnienia pozaustrojowego jest możliwa po 12 miesiącach leczenia innymi metodami. Lekarz może jednak podjąć decyzję o wcześniejszej kwalifikacji do zapłodnienia in vitro, jeśli zastosowanie innych metod nie rokuje ciąży. Wśród wskazań do zapłodnienia in vitro można wymienić m. in. trwałe uszkodzenie jajowodów u kobiet, obniżoną rezerwę jajnikową, endometriozę, przedwczesną menopauzę, niepłodność idiopatyczną, czy nieprawidłowe parametry nasienia.
sytuacji medycznej pacjentów oraz przyczyny niepłodności
rzeczywiste rokowania dla terapii ocenia i omawia z pacjentami lekarz, po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki obojga partnerów
rozwiązań eksperckich dostosowanych do sytuacji medycznej pary
procedur, które odpowiadając na Waszą przyczynę zaburzeń płodności, wpłyną na skuteczność leczenia
wieku kobiety
płodność kobiety zmniejsza się z wiekiem, dlatego skuteczność zabiegu jest wyższa poniżej 35 r. ż.
doświadczonego zespołu Kliniki i Laboratorium embriologicznego
optymalizacji standardów na każdym etapie procedury
skuteczności już po pierwszym
in vitro u kobiet do 35 r. ż.
(średnia europejska
skuteczność wynosi ok. 40% wg
raportu EIM)
ponad 22 lata doświadczenia w leczeniu zaburzeń płodności
zaawansowana diagnostyka żeńskiego i męskiego czynnika niepłodności
szeroki zakres procedur dodatkowych, w których mamy doświadczenie
diagnostyka genetyczna zarodków (PGT), którą wykonujemy we własnym Laboratorium
zespół lekarzy doświadczonych w leczeniu niepłodności
jedno z największych Laboratoriów embriologicznych w Polsce
In vitro (IVF) to metoda leczenia niepłodności, która polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Do przeprowadzenia procedury zapłodnienia pozaustrojowego konieczne jest pobranie komórek jajowych kobiety oraz pobranie nasienia od partnera. Pobrany materiał jest przygotowywany i selekcjonowany w warunkach laboratoryjnych. Zapłodnione komórki jajowe rozwijają się do stadium zarodka, a następnie umieszczane są w jamie macicy kobiety za pomocą cienkiego cewnika.
Metody zapłodnienia in vitro stosowane przez naszych embriologów:
ICSI, plCSI, IMSI-MSOME, FAMSI
Prosimy o przybycie do Kliniki ok. 30 minut wcześniej, abyśmy mogli przeprowadzić szczegółowy wywiad medyczny. Ważne, abyście na pierwszej wizycie pojawili się razem. Już od pierwszej wizyty zaopiekuje się Wami dedykowany Opiekun.
Lekarz ustala indywidualny plan podawania leków hormonalnych, dzięki którym możliwe będzie uzyskanie od kilku do kilkunastu komórek jajowych. W trakcie stymulacji zalecane są wizyty kontrolne, podczas których lekarz ustali datę pobrania komórek jajowych.
Zabieg pobrania komórek jajowych przebiega w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 15 minut. W tym samym czasie partner oddaje nasienie lub – w sytuacji, gdy korzystacie z nasienia dawcy – przygotowywane jest nasienie anonimowego dawcy.
Pobrane komórki jajowe i plemniki łączone są w warunkach laboratoryjnych.
Najlepiej rokujące zarodki (jeden lub dwa) transferowane są do macicy. Podanie zarodków do macicy najczęściej następuje w 5 dobie życia, kiedy zarodki znajdują się w stadium blastocysty. Pozostałe zarodki są zamrażane i przechowywane w Banku gamet i zarodków INVICTA.
W ramach procedury nadzoru nad implantacją, odbywają się trzy konsultacje lekarskie. Podczas wizyt, na podstawie oznaczonych wcześniej (w dniu konsultacji) poziomów hormonów (estradiol, progesteron, HCG), regulowane jest dawkowanie określonych przez lekarza leków. Monitorowanie poziomu hormonów i regulowanie dawkowania leków ma wpływ na zagnieżdżenie się zarodka w macicy.
Po ok. 10 dniach od transferu, na podstawie badania poziomu hormonu bHCG, można już stwierdzić czy procedura się powiodła i spodziewacie się dziecka. Weryfikacji dokona lekarz podczas kolejnej wizyty 17. dnia po transferze.
Proces od kwalifikacji i przygotowania do programu, do potwierdzenia ciąży, może potrwać już od 4 tygodni. Wszystko zależy jednak od przyczyny problemów z zajściem w ciążę.
Historie naszych pacjentów
Rozwiązanie dla pacjentów, którzy sami chcą dobrać procedury dodatkowe.
Program obejmuje podstawowe procedury zapłodnienia pozaustrojowego, takie jak: przygotowanie do stymulacji, pobranie komórek jajowych, inkubacja zarodków i ich transfer do macicy. Para może w dowolny sposób – bazując na tych elementach – stworzyć pełny program procedury in vitro, wybierając z oferty Kliniki ewentualne dodatkowe procedury dostosowane do ich indywidualnej sytuacji.
In vitro Standard to:
In vitro Standard / wariant podstawowy
In vitro Standard + dodatkowe procedury / przykładowa opcja
Procedury dodatkowe, o które można uzupełnić program In vitro Standard:
Program, w którym pacjenci mogą skorzystać z podstawowych procedur medycznych związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym, w ramach jednej opłaty zryczałtowanej.
Program obejmuje standardowe procedury medyczne związane z metodą in vitro, czyli przygotowanie do stymulacji, niezbędne leki, pobranie komórek jajowych oraz transfer zarodków, a także dodatkowe elementy zwiększające skuteczność terapii, takie, jak ICSI, hodowlę zarodków do stadium blastocysty oraz znieczulenie ogólne do zabiegu pick up wraz z konsultacją anestezjologiczną.
In vitro Optimum to:
W ramach jednej, zryczałtowanej opłaty oferujemy m. in.:
Program, w ramach którego pacjenci otrzymują dostęp do wszystkich niezbędnych w procesie zapłodnienia pozaustrojowego badań, wizyt lekarskich, procedur i leków – ponosząc jednorazową zryczałtowaną opłatę.
Stworzony z myślą o pacjentach, którzy cenią sobie kompleksowe podejście do leczenia i możliwość określenia budżetu potrzebnego do jego przeprowadzenia. Program uwzględnia dodatkowo ok. 5-15% rabat.
In vitro All Inclusive to:
W ramach jednej, zryczałtowanej opłaty oferujemy m. in.:
Propozycja, w ramach której pacjenci mają dostęp do wszystkich niezbędnych w procesie zapłodnienia pozaustrojowego badań, wizyt lekarskich, procedur i leków oraz diagnostyki genetycznej zarodków.
Program stworzony z myślą o parach, które cenią sobie kompleksowe podejście do leczenia, możliwość dostosowania procesu do indywidualnych potrzeb oraz przejrzystość w kalkulacji budżetu potrzebnego do jego przeprowadzenia.
Program In vitro Genetics NGS to:
Program In vitro Genetics NGS został podzielony na III moduły tak, aby para na każdym etapie mogła podejmować z lekarzem optymalne dla siebie decyzje.
Moduł I – mrożenie zarodków
Moduł II – diagnostyka preimplantacyjna NGS
Moduł III – transfer mrożonych zarodków
Wskazania medyczne do programu In vitro Genetics NGS:
Propozycja dla par, które ze względów medycznych występujących po stronie kobiety (zbyt mała liczba lub brak własnych komórek jajowych) nie mają szansy na skuteczną procedurę in vitro z własnymi komórkami.
Program mrożenia komórek jajowych został stworzony dla pacjentek, które z przyczyn medycznych pragną zamrozić swoje komórki jajowe w celu ochrony płodności.
In vitro mrożenie komórek jajowych to rozwiązanie dla par, które cenią sobie kompleksowe podejście do leczenia i możliwość precyzyjnego określenia budżetu potrzebnego do jego przeprowadzenia.
W ramach jednej, zryczałtowanej opłaty oferujemy m. in.:
Rozwiązanie dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn (w tym medycznych – np. słaba odpowiedź na stymulację, niewielka liczba uzyskiwanych komórek jajowych/zarodków w poprzednich programach ivf) chcą zamrozić zarodki w celu zgromadzenia ich i przebadania z zastosowaniem innowacyjnej diagnostyki PGD/PGS NGS.
Pakiet obejmuje jeden cykl in vitro z wizytami, badaniami hormonalnymi i anestezjologicznymi, ICSI i hodowlą zarodków w Laboratorium in vitro, zakończony pobraniem materiału z zarodków (biopsją) oraz zamrożeniem do 2 zarodków, materiału z biopsji zarodków wraz z przechowywaniem materiału przez 1 rok. Propozycja skierowana jest do Pacjentów, którzy chcą zoptymalizować leczenie i przekazać do badań genetycznych materiał z większej liczby zarodków (do 8 zarodków).
W ramach programu para może też w wygodny dla siebie sposób zaplanować leczenie (termin podania zarodków po diagnostyce).
Program In vitro mrożenie zarodków to m. in.: