In vitro - nie ma cudów, jest medycyna

In vitro (IVF) polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z metody IVF w Klinikach INVICTA.

Dzieci z programu in vitro
Dzieci z programu in vitro

Co to jest procedura zapłodnienia in vitro (IVF)?

Zapłodnienie in vitro (IVF In Vitro Fertilization) to zaawansowana procedura medyczna stosowana w leczeniu niepłodności. Przed jej rozpoczęciem, specjalista pobiera materiał genetyczny od kobiety i mężczyzny, który następnie jest przygotowywany i selekcjonowany w warunkach laboratoryjnych. Następnie przeprowadza pozaustrojowe zapłodnienie komórek jajowych. Uzyskane w ten sposób zarodki umieszczane są w jamie macicy kobiety za pomocą cienkiego cewnika.

Jak in vitro rozwiązuje problem niepłodności?

Niepłodność to wyzwanie, z którym zmaga się wiele par w Polsce i na świecie. Mówimy o niej w przypadku, gdy starania o ciążę nie przynoszą rezultatów przez okres sześciu miesięcy (jeśli kobieta ma 30 lat lub więcej) lub jednego roku (jeśli kobieta jest poniżej 30. roku życia).

Proces in vitro (IVF) to starannie przemyślany cykl, który rozpoczyna się właściwym protokołem stymulacji hormonalnej do produkcji komórek jajowych o odpowiedniej jakości i ilości. Jest to szczególnie ważny etap. Może stać się nie lada wyzwaniem ze względu na ilość różnych czynników, które mogą mieć wpływ na jego efektywność.

Infografika przedstawiająca wpływ na stymulację jajników

Pozyskanie dojrzałych komórek jajowych o dobrej jakości w odpowiednio spersonalizowanej stymulacji hormonalnej zwiększa prawdopodobieństwo skutecznego zapłodnienia. Jest to kluczowy etap, który prowadzi do uzyskania zarodków gotowych do embriotransferu. To istotny moment, ponieważ wysoka jakość zarodków zwiększa skuteczność IVF, zwiększając jednocześnie szanse na uzyskanie ciąży.

Jeżeli szukasz precyzyjnego podejścia, które może zwiększyć szanse na Twój sukces już przy pierwszym zastosowaniu procedury in vitro – leczenie w Klinikach INVICTA może być odpowiednim wyborem. Nasze autorskie rozwiązania przewyższają standardowe metody, zapewniając większą skuteczność leczenia oraz szanse na zajście w ciążę.

Metoda In vitro AIOO® GPS™ czy In vitro eksperckie to procedury uwzględniające szczegółową personalizację leczenia, które zalecane są w sytuacjach bardziej złożonych medycznie. Naszym głównym celem jest przyspieszenie drogi do spełnienia marzeń o rodzicielstwie.

Dla kogo jest in vitro?

Zgodnie z ustawą o in vitro, kwalifikacja do zapłodnienia pozaustrojowego jest możliwa po 12 miesiącach leczenia innymi metodami. Lekarz może jednak podjąć decyzję o wcześniejszej kwalifikacji do zapłodnienia in vitro, jeśli zastosowanie innych metod nie rokuje ciąży.

Wśród wskazań do zapłodnienia in vitro można wymienić m. in.

 • trwałe uszkodzenie jajowodów u kobiet,
 • obniżoną rezerwę jajnikową,
 • endometriozę,
 • przedwczesną menopauzę,
 • niepłodność idiopatyczną,
 • nieprawidłowe parametry nasienia.

 In vitro może okazać się odpowiednim wyborem dla Ciebie i Twojego partnera, jeśli:

regularnie współżyjesz i naturalne metody poczęcia nie sprawdzają się,

istnieją zdrowotne lub fizjologiczne problemy u Ciebie lub Twojego partnera, które uniemożliwiają naturalne poczęcie,

masz już swoją historię leczenia (wspomagane starania naturalne, niepowodzenie inseminacji) i wskazanie do in vitro,

masz za sobą wcześniejsze nieudane próby zajścia w ciążę lub poronienia,

masz bezpośrednie wskazanie do leczenia in vitro z własnych komórek, bez historii wcześniejszego leczenia,

zmagasz się z niskim poziomem hormonu AMH.

Jak wykonać pierwszy krok?

Wystarczy, że umówisz się na poradę do naszego lekarza specjalisty, w trakcie której dowiesz się, czy ta metoda leczenia może mieć zastosowanie w Waszym przypadku.

Zadzwoń na naszą Infolinię i wybierz dogodny termin. Nie potrzebujesz skierowania. Możesz wybrać wizytę stacjonarna w jednej z 6 naszych Klinik lub online w Wirtualnej Klinice INVICTA.

Nasz konsultant przekaże Wam wszystkie niezbędne informacje, podpowie, jakie dokumenty zabrać na wizytę oraz prześle ankietę do wypełnienia w domu, aby zaoszczędzić Wasz czas na wizycie w Klinice.

Pamiętaj jednak, że wspólna droga we dwoje od samego początku starań o dziecko cementuje związek i przyspiesza cały proces leczenia. Nie trać czasu i zabierz ze sobą Partnera na wizytę pierwszorazową do Kliniki INVICTA.

Umów się już dziś

Jakie są wskazania do in vitro?

Podjęcie konkretnego, celowanego i możliwie najszybszego leczenia w przypadku zaburzeń płodności jest kluczowe zarówno dla kobiety jak i mężczyzny.

Decyzja o skorzystaniu z leczenia in vitro może wynikać z różnych konkretnych sytuacji:

Niepłodność
Jeśli próby naturalnego zajścia w ciążę były bezskuteczne przez dłuższy czas, in vitro może być skuteczną opcją. Pomaga ono parom, które zmagają się z trudnościami w naturalnym poczęciu dziecka.

Problemy zdrowotne
Jeśli Ty lub partner macie określone problemy zdrowotne, które utrudniają zajście w ciążę (takie jak uszkodzenia jajowodów, niskie jakościowo nasienie, zaburzenia hormonalne), in vitro może być rozwiązaniem, które pomaga przekroczyć te przeszkody.

Wiek
Jeśli wiek jest czynnikiem ryzyka dla naturalnego zajścia w ciążę, in vitro może być szczególnie przydatne. Często kobiety po 35. roku życia mają trudności z zajściem w ciążę naturalnie, dlatego in vitro daje im szansę na biologiczne potomstwo.

Historia poronień
Jeśli doświadczyłaś wielu poronień, in vitro może pomóc w uniknięciu kolejnych problemów, umożliwiając kontrolę nad procesem poczęcia i rozwoju zarodka.

Badania genetyczne
Dla par, które obawiają się przekazania pewnych chorób genetycznych potomstwu, ta metoda może być bardzo pomocna In vitro pozwala na przeprowadzenie badań genetycznych zarodków przed implantacją.

Dlaczego warto wybrać in vitro w INVICTA?

90%

Par, które przyszło na pierwszą wizytę do eksperta leczenia niepłodności INVICTA w ciągu miesiąca miało zdiagnozowany problem i zaproponowane leczenie.

80%

Par po 3 miesiącach od pierwszej wizyty zakwalifikowało się do konkretnego procesu leczenia in vitro.

9 na 10

Par osiąga z nami swój sukces i staje się rodzicami.

25 000

dzieci urodziło się dzięki naszej pomocy.

72% skuteczności już po pierwszym
in vitro u kobiet do 35. r. ż. w Klinikach INVICTA

(średnia europejska skuteczność wynosi ok. 40% wg raportu EIM)

Za naszą skutecznością stoi

Ikona - Przyczyny niepłodności

zaawansowana diagnostyka żeńskiego i męskiego czynnika niepłodności

szeroki zakres procedur dodatkowych wspierających leczenie IVF

Ikona - diagnostyka genetyczna zarodków

diagnostyka genetyczna zarodków (PGT), którą wykonujemy we własnym Laboratorium

Ikona doświadczony zespół specjalistów

zespół lekarzy doświadczonych w leczeniu niepłodności

Ikona - Badania hormonalne

jedno z największych laboratoriów embriologicznych w Polsce

Ikona in vitro ekspert

autorskie metody opracowane we własnym Centrum Badawczo-Rozwojowym

Umów się już dziś

Na czym polega zapłodnienie in vitro w INVICTA?

Od momentu kwalifikacji i przygotowania do programu do potwierdzenia ciąży, cały proces może potrwać około 4 tygodni. Wszystko zależy jednak od przyczyny problemów z zajściem w ciążę.

Proces in vitro krok po kroku – infografika

Przebieg zabiegu in vitro

Krok 1

Kwalifikacja i przygotowanie do programu

Do Kliniki warto przybyć ok. 30 minut przed planowaną wizytą, abyśmy mogli przeprowadzić szczegółowy wywiad medyczny. Ważne, abyście pojawili się razem. Już od pierwszej chwili zaopiekuje się Wami dedykowany Opiekun.

Krok 2

Stymulacja hormonalna

Lekarz ustali indywidualny plan podawania leków hormonalnych, dzięki którym możliwe będzie uzyskanie od kilku do kilkunastu komórek jajowych. W trakcie stymulacji zalecane są wizyty kontrolne, podczas których lekarz wyznaczy datę pobrania komórek jajowych.

Krok 3

Pobranie komórek jajowych

Zabieg pobrania komórek jajowych przebiega w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 15 minut. W tym samym czasie partner oddaje nasienie lub – w sytuacji, gdy korzystacie z nasienia dawcy – przygotowywane jest nasienie anonimowego dawcy.

Krok 4

Zapłodnienie komórek i hodowla zarodków

Pobrane komórki jajowe i plemniki łączone są w warunkach laboratoryjnych. Hodowla zarodków w procedurze in vitro zwykle trwa od 3 do 5 dni, w zależności od konkretnego przypadku i zaleceń lekarza.

Krok 5

Transfer zarodków

Najlepiej rokujące zarodki (jeden lub dwa) transferowane są do macicy. Podanie zarodków do macicy najczęściej następuje w 5 dobie życia, kiedy zarodki znajdują się w stadium blastocysty. Pozostałe zarodki są zamrażane i przechowywane w Banku Płodności INVICTA.

Krok 6

Nadzór nad implantacją

W ramach procedury nadzoru nad implantacją, odbywają się trzy konsultacje lekarskie. Podczas wizyt, na podstawie oznaczonych wcześniej (w dniu konsultacji) poziomów hormonów (estradiol, progesteron, HCG), regulowane jest dawkowanie określonych przez lekarza leków. Monitorowanie poziomu hormonów i regulowanie dawkowania leków ma wpływ na zagnieżdżenie się zarodka w macicy.

Krok 7

Potwierdzenie ciąży

Po ok. 10 dniach od transferu, na podstawie badania poziomu hormonu bHCG, można już stwierdzić czy procedura się powiodła i spodziewacie się dziecka. Weryfikacji dokona lekarz podczas kolejnej wizyty 17. dnia po transferze.

Umów się już dziś

Zapłodnienie in vitro - programy

 • Rozwiązanie dla pacjentów, którzy sami chcą dobrać procedury dodatkowe.

  Program obejmuje podstawowe procedury zapłodnienia pozaustrojowego, takie jak: przygotowanie do stymulacji, pobranie komórek jajowych, inkubacja zarodków i ich transfer do macicy. Para może w dowolny sposób – bazując na tych elementach – stworzyć pełny program procedury in vitro, wybierając z oferty Kliniki ewentualne dodatkowe procedury dostosowane do ich indywidualnej sytuacji.

  In vitro Standard to:

  • niska opłata za program
  • elastyczne rozwiązanie dla pacjentów
  • możliwość dowolnej konfiguracji programu – tj. doboru procedur medycznych

  In vitro Standard / wariant podstawowy

  • podstawowy program in vitro (etap stymulacji, pobranie komórek, transfer zarodków)
  • brak procedur dodatkowych

  In vitro Standard + dodatkowe procedury / przykładowa opcja

  • podstawowy program in vitro (etap stymulacji, pobranie komórek, transfer zarodków)
  • wliczone w kalkulację procedury dodatkowe: 1. konsultacja anestezjologiczna, 2. znieczulenie ogólne do zabiegu pobrania komórek jajowych, 3. ICSI, 4. hodowla zarodków do stadium blastocysty

  Procedury dodatkowe, o które można uzupełnić program In vitro Standard:

  • znieczulenie ogólne do zabiegu pobrania komórek jajowych (pick up)
  • ICSI
  • IMSI-MSOME
  • FAMSI
  • hodowla zarodków do stadium blastocysty
  • AH (assisted hatching)
  • separacja plemników
  • biopsja jądra ze znieczuleniem (TESA/PESA)
  • Embryo Glue
  • nasienie z Banku gamet i zarodków INVICTA
  • nadzór nad implantacją zarodków po transferze
  • kriokonserwacja
  • mrożenie depozytu biopsji jądra
  • mrożenie komórek jajowych
  • mrożenie nasienia
  • mrożenie zarodków
 • Program, w którym pacjenci mogą skorzystać z podstawowych procedur medycznych związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym, w ramach jednej opłaty zryczałtowanej.

  Program obejmuje standardowe procedury medyczne związane z metodą in vitro, czyli przygotowanie do stymulacji, niezbędne leki, pobranie komórek jajowych oraz transfer zarodków, a także dodatkowe elementy zwiększające skuteczność terapii, takie, jak ICSI, hodowlę zarodków do stadium blastocysty oraz znieczulenie ogólne do zabiegu pick up wraz z konsultacją anestezjologiczną.

  In vitro Optimum to:

  • podstawowy pakiet wizyt lekarskich
  • podstawowe procedury in vitro (ICSI, hodowla zarodków do stadium blastocysty)
  • zabieg pobrania komórek w znieczuleniu ogólnym
  • pakiet leków do stymulacji hormonalnej
  • spersonalizowany program stymulacji hormonalnej

  W ramach jednej, zryczałtowanej opłaty oferujemy m. in.:

  • konsultacje lekarskie (wizyty w ramach programu wraz z konsultacją anestezjologiczną)
  • komplet badań laboratoryjnych
  • komplet leków do stymulacji hormonalnej (wg wskazań lekarskich)
  • zabieg pobrania komórek jajowych (w znieczuleniu ogólnym)
  • procedury w Laboratorium in vitro (preparatyka nasienia, ICSI, hodowla zarodka do stadium blastocysty)
  • transfer zarodków
  • mrożenie pozostałych zarodków oraz 1 rok przechowywania
  • konsultacja po programie w celu oceny jego efektu
 • Program, w ramach którego pacjenci otrzymują dostęp do wszystkich niezbędnych w procesie zapłodnienia pozaustrojowego badań, wizyt lekarskich, procedur i leków – ponosząc jednorazową zryczałtowaną opłatę.

  Stworzony z myślą o pacjentach, którzy cenią sobie kompleksowe podejście do leczenia i możliwość określenia budżetu potrzebnego do jego przeprowadzenia. Program uwzględnia dodatkowo ok. 5-15% rabat.

  In vitro All Inclusive to:

  • pakiet wizyt lekarskich
  • procedury in vitro
  • zabieg pobrania komórek w znieczuleniu ogólnym
  • leki do stymulacji hormonalnej
  • spersonalizowany program stymulacji hormonalnej
  • komfort i bezpieczeństwo finansowe (od początku wiesz, ile zapłacisz)

  W ramach jednej, zryczałtowanej opłaty oferujemy m. in.:

  • konsultacje lekarskie (liczba wizyt ograniczona wyłącznie wskazaniami lekarskimi)
  • komplet badań laboratoryjnych
  • komplet leków do stymulacji hormonalnej (wg wskazań lekarskich, bez limitu)
  • zabieg pobrania komórek jajowych (w znieczuleniu ogólnym)
  • procedury w Laboratorium in vitro (preparatyka nasienia, ICSI, hodowla zarodka do stadium blastocysty, AH, EmbryoGlue, IMSI-MSOME/FAMSI, bank nasienia oraz hodowla zarodka w warunkach sprzyjających jego rozwojowi)
  • transfer zarodków (przygotowanie śluzówki oraz transfer zarodków na 5 dobę hodowli wraz z pobytem na sali pozabiegowej pod kontrolą położnej i lekarza)
  • mrożenie zarodków (do 2 zarodków oraz 1 rok przechowywania)
  • nadzór nad implantacją zarodków
  • konsultacja po programie w celu oceny jego efektów
 • Propozycja, w ramach której pacjenci mają dostęp do wszystkich niezbędnych w procesie zapłodnienia pozaustrojowego badań, wizyt lekarskich, procedur i leków oraz diagnostyki genetycznej zarodków.

  Program stworzony z myślą o parach, które cenią sobie kompleksowe podejście do leczenia, możliwość dostosowania procesu do indywidualnych potrzeb oraz przejrzystość w kalkulacji budżetu potrzebnego do jego przeprowadzenia.

  Program In vitro Genetics NGS to:

  • większa szansa na zdrową ciążę, dzięki diagnostyce genetycznej zarodków
  • niższy odsetek poronień (w stosunku do standardowych programów in vitro)
  • diagnostyka PGT-A (PGS) NGS (analiza wszystkich chromosomów, w tym w kierunku najczęstszych wad genetycznych m.in. zespół Downa, Edwardsa, Patau, Turnera, Klinefeltera lub badanie zarodków indywidualnie dopasowane do potrzeb pary)
  • wyższy wskaźnik implantacji zarodków
  • bezpieczeństwo medyczne i komfort psychiczny, program polecamy pacjentom, u których występuje większe ryzyko wystąpienia wad zarodków

  Program In vitro Genetics NGS został podzielony na III moduły tak, aby para na każdym etapie mogła podejmować z lekarzem optymalne dla siebie decyzje.

  Moduł I – mrożenie zarodków

  • konsultacje lekarskie (liczba wizyt ograniczona wyłącznie wskazaniami lekarskimi)
  • leki do stymulacji hormonalnej (wg wskazań lekarskich, bez limitu)
  • komplet badań laboratoryjnych
  • procedury w Laboratorium in vitro (przygotowanie do zapłodnienia i zapłodnienie in vitro, preparatyka nasienia, ICSI, hodowla zarodków do stadium blastocysty; istnieje możliwość dokupienia do pakietu dodatkowych procedur, takich jak: AH, EmbryoGlue, IMSI-MSOME/FAMSI/bank nasienia)
  • biopsja zarodków (pobranie materiału z zarodków do badań genetycznych)
  • mrożenie zarodków (do 2 zarodków)

  Moduł II – diagnostyka preimplantacyjna NGS

  • diagnostyka PGS-NGS 360º™ (diagnostyka genetyczna zarodków w Laboratorium biologii molekularnej INVICTA; analiza wszystkich chromosomów zarodka)
  • ew. diagnostyka indywidualnie dobrana lub łączona (diagnostyka genetyczna zarodków w kierunku zdiagnozowanego u pacjentów ryzyka zaburzeń genetycznych u płodu; możliwość przeprowadzenia diagnostyki PGS-NGS 360º™ połączonej z innym badaniem genetycznym zarodków w jednej biopsji)

  Moduł III – transfer mrożonych zarodków

  • transfer zarodków w przyszłym cyklu pacjentki (przygotowanie śluzówki, rozmrożenie i transfer zarodków, pobyt pacjentki na sali pozabiegowej pod kontrolą położnej i lekarza)
  • nadzór nad implantacją zarodków
  • konsultacja po programie w celu oceny jego efektu

  Wskazania medyczne do programu In vitro Genetics NGS:

  • wiek kobiety powyżej 35 r. ż.
  • występowanie poronień samoistnych w przeszłości
  • niepowodzenia w leczeniu metodą in vitro w przeszłości
  • obciążony wywiad genetyczny
  • nosicielstwo translokacji chromosomowych
 • Propozycja dla par, które ze względów medycznych występujących po stronie kobiety (zbyt mała liczba lub brak własnych komórek jajowych) nie mają szansy na skuteczną procedurę in vitro z własnymi komórkami.

  In vitro z komórkami dawczyni

 • Program mrożenia komórek jajowych został stworzony dla pacjentek, które z przyczyn medycznych pragną zamrozić swoje komórki jajowe w celu ochrony płodności.

  In vitro mrożenie komórek jajowych to rozwiązanie dla par, które cenią sobie kompleksowe podejście do leczenia i możliwość precyzyjnego określenia budżetu potrzebnego do jego przeprowadzenia.

  W ramach jednej, zryczałtowanej opłaty oferujemy m. in.:

  • pakiet wizyt lekarskich
  • pakiet leków do stymulacji
  • badania laboratoryjne w trakcie leczenia
  • konsultację anestezjologiczną
  • pobranie komórek jajowych (pick up) w znieczuleniu ogólnym
  • mrożenie komórek jajowych (witryfikacja) + 1 rok przechowywania
  • konsultację po programie w przypadku niepowodzenia procedury
 • Rozwiązanie dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn (w tym medycznych – np. słaba odpowiedź na stymulację, niewielka liczba uzyskiwanych komórek jajowych/zarodków w poprzednich programach ivf) chcą zamrozić zarodki w celu zgromadzenia ich i przebadania z zastosowaniem innowacyjnej diagnostyki PGD/PGS NGS.

  Pakiet obejmuje jeden cykl in vitro z wizytami, badaniami hormonalnymi i anestezjologicznymi, ICSI i hodowlą zarodków w Laboratorium in vitro, zakończony pobraniem materiału z zarodków (biopsją) oraz zamrożeniem do 2 zarodków, materiału z biopsji zarodków wraz z przechowywaniem materiału przez 1 rok. Propozycja skierowana jest do Pacjentów, którzy chcą zoptymalizować leczenie i przekazać do badań genetycznych materiał z większej liczby zarodków (do 8 zarodków).

  W ramach programu para może też w wygodny dla siebie sposób zaplanować leczenie (termin podania zarodków po diagnostyce).

  Program In vitro mrożenie zarodków to m. in.:

  • komplet wizyt lekarskich
  • leki do stymulacji hormonalnej
  • procedury medyczne w Laboratorium in vitro
  • konsultacja embriologiczna
  • komplet badań laboratoryjnych
  • znieczulenie ogólne (przed zabiegiem pobrania komórek jajowych)
  • mrożenie zarodków i materiału z biopsji
  • konsultacja lekarska po zakończeniu programu

Przykładowe kosztorysy in vitro w INVICTA

Każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia i doboru właściwej procedury meczenia in vitro. Poglądowo możesz przeananalizować ogólne kosztorysy, ale pamiętaj – są to tylko orientacyjne zakresy cenowe. Więcej informacji znajdziesz w naszym cenniku.

Programy IVF

Standard

Program in vitro zawierający podstawowe i niezbędne procedury i wizyty: stymulacja z badaniami hormonalnymi, pobranie komórek, zapłodnienie i hodowla zarodków, transfer zarodków oraz porady psychologa

 • 7 500,00 zł
 • Zabiegi pobrania komórek i transfer zarodków wykonywane w: Gdańsk, Warszawa, Wrocław

Optimum

Optymalny program leczenia in vitro. Obejmuje podstawowe, niezbędne procedury i wizyty: stymulację z badaniami hormonalnymi, zabieg pobrania komórek jajowych, zapłodnienie komórek i hodowla zarodków, podanie zarodków oraz 2 porady psychologa. Dodatkowo zawiera: zestaw badań niezbędnych do wykonania znieczulenia, wizytę anestezjologiczną, znieczulenie do zabiegu, ICSI, hodowlę zarodków do stadium blastocysty, mrożenie zarodków z 1 rokiem przechowywania

 • od 13 700,00 zł
 • Zabiegi pobrania komórek i transfer zarodków wykonywane w: Gdańsk, Warszawa, Wrocław

In vitro PGT

Program in vitro, którego celem jest pobranie materiału genetycznego z zarodków do badania PGT oraz ich zamrożenie (bez transferu). Zawiera wszystkie niezbędne elementy: wizyty, badania, zestaw badań niezbędnych do wykonania znieczulenia, wizytę anestezjologiczną, znieczulenie, pobranie komórek jajowych, ICSI, hodowlę do blastocysty, EmbryoGen, biopsję zarodków, mrożenie zarodków i 1 rok przechowywania oraz porady psychologa

 • od 15 200,00 zł
 • Zabieg pobrania komórek wykonywany w: Gdańsk, Warszawa, Wrocław

All Inclusive

Skuteczny i bogaty w usługi program in vitro. Poza podstawowymi procedurami i wizytami zawiera: zestaw badań niezbędnych do wykonania znieczulenia, wizytę anestezjologiczną, znieczulenie, ICSI, hodowlę do blastocysty, EmbryoGen, mrożenie zarodków i 1 rok przechowywania oraz 2 porady psychologa. Także jest bogaty w usługi dodatkowe: IMSI-MSOME, FAMSI, nasienie dawcy z Banku INVICTA (wybór 1 usługi z 3), EmbryoGlue, nacięcie otoczki zarodka (AH), opiekę w trakcie zagnieżdżania się zarodka z badaniami hormonalnymi, 2 wizyty we wczesnej ciąży z USG i badaniami hormonalnymi

 • od 17 900,00 zł
 • Zabiegi pobrania komórek i transfer zarodków wykonywane w: Gdańsk, Warszawa, Wrocław

Program IVF z komórkami jajowymi dawczyni

Koszt leczenia in vitro z komórkami jajowymi dawczyni różni się w zależności od wybranego programu leczenia oraz pakietu komórek jajowych. Przejdź do cennika.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

 • Aby przygotować się do procedury in vitro, należy przeprowadzić ocenę medyczną, dostosować dietę i styl życia, oraz skonsultować plan leczenia z lekarzem specjalistą.

 • Zazwyczaj same procedury pobierania komórek jajowych oraz transferu zarodka są przeprowadzane w znieczuleniu, więc nie powinny być bolesne. Kobiety mogą odczuwać pewne dolegliwości bólowe po zabiegu, ale jest to zwykle zarządzane za pomocą leków przeciwbólowych.

 • Zazwyczaj po procedurze in vitro pacjentki mogą wrócić do pracy, chyba że stan zdrowia lub charakter pracy wymaga zwolnienia lekarskiego, co jest ustalane indywidualnie przez lekarza.

 • Czas trwania procedury IVF może być różny w zależności od indywidualnych okoliczności, ale ogólnie cały proces, od stymulacji jajników do transferu zarodka, może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy.

 • Rozpoczęcie procedury IVF często zależy od cyklu miesiączkowego kobiety i zazwyczaj stymulacja jajników zaczyna się w określonych dniach cyklu miesiączkowego. Jednakże, szczegółowe informacje na temat procedury IVF, decyzje dotyczące odpowiedniej chwili do jej rozpoczęcia oraz wszelkie inne związane z tym kwestie, należy omówić z lekarzem specjalistą w dziedzinie leczenia niepłodności. Każda sytuacja jest indywidualna i wymaga indywidualnego podejścia oraz oceny lekarza.

 • Tak, zazwyczaj partnerzy mogą być obecni podczas niektórych etapów procedury in vitro, jednak dokładne wytyczne zależą od polityki konkretnej kliniki i rekomendacji lekarza.

 • Tak, w Klinice INVICTA z przyjemnością przyjmujemy pacjentów z zagranicy, którzy poszukują wysokiej jakości usług związanych z procedurą in vitro. Dbamy o to, aby każdy z naszych międzynarodowych pacjentów czuł się wspierany i komfortowo na każdym etapie leczenia, oferując im dostęp do najnowszych technologii i indywidualnie dostosowanych planów terapeutycznych. Zapewniamy kompleksową opiekę i wsparcie, aby spełnić oczekiwania i potrzeby osób z różnych zakątków świata.

Umów się już dziś

Rozwiązania dotyczące leczenia niepłodności

Możliwości dofinasowania

Poczytaj więcej

Infolinia

Pn-Pt.: 7:00 - 20:00
Sb.: 7:00 - 15:00

Formularz kontaktowy

Masz do nas pytania? Napisz. Odzwonimy do Ciebie.