Dowiedziałaś się, że nie zajdziesz w ciążę dzięki własnym komórkom jajowym? Podczas konsultacji z lekarzem okazało się, że w Twoim przypadku, najlepszym sposobem na zajście w ciążę, będzie skorzystanie z in vitro z komórkami jajowymi dawczyni?
Taka diagnoza sprawia, że pojawia się wiele pytań. Kto będzie dawczynią? Czy dziecko będzie podobne do mnie? Jaka jest skuteczność leczenia… i wiele, wiele innych.
W Klinikach INVICTA jako jedyni w Polsce posiadamy największy, własny Bank Komórek Rozrodczych – trafiliście do najlepszego z możliwych miejsc.
Dlaczego?
Wybieramy tylko zdrowe dawczynie, które świadomie chcą wspierać pary w ich staraniach o upragnione dziecko. Dawczynie oddały swoje komórki z dobroci serca. Nie są to pacjentki, które leczyły się in vitro.
Szeroki zasób komórek jajowych dawczyń w Banku Płodności On-line, umożliwia samodzielny wybór dawczyni na podstawie Twojego fenotypu, czyli cech wyglądu i grupy krwi.
Wieloletnie doświadczenie i wyznaczanie standardów w embriologii, pozwoliło nam opracować najlepszy proces opiekowania się komórkami jajowymi i zarodkami, co wpływa na skuteczność zapłodnienia i rozwój ciąży.
W staraniach o dziecko pomagamy pacjentkom bez względu na ich wiek. Kierujemy się przede wszystkim wynikami ich badań, aby zadbać o bezpieczeństwo przebiegu ciąży i porodu.
Każda kobieta rodzi się z określoną liczbą komórek jajowych, które „zużywają się” w ciągu jej życia. Niektóre kobiety mają więcej komórek jajowych już na starcie swojego życia, inne mniej, ale są też takie, które nie posiadają w jajnikach żadnych komórek jajowych. Wyczerpanie lub brak swojej własnej rezerwy jajnikowej jest jednym z najczęstszych powodów korzystania z in vitro z komórkami dawczyni.
Utrata komórek jajowych może być wynikiem leczenia onkologicznego (chemioterapii, radioterapii, operacyjnego usunięcia jajników). Po powrocie do zdrowia, dzięki darowanym komórkom, możesz śmiało zaplanować ciążę.
Innym powodem braku komórek jajowych jest menopauza. Jest to naturalny i fizjologiczny etap życia kobiety w wieku około 50 lat. Jednak zdarza się, że proces ten występuje wcześniej i określany jest mianem przedwczesnej menopauzy. Przedwczesna menopauza dotyka jednej na sto kobiet przed 40 rokiem życia i jednej na tysiąc kobiet przed 30 rokiem życia.
Czy podchodziliście już do procedury in vitro, z wykorzystaniem własnych komórek jajowych, w innej klinice i leczenie nie zakończyło się ciążą? Warto poznać nowe opcje. W INVICTA zawsze analizujemy dokumentację z dotychczasowego leczenia, aby wyciągnąć wnioski i ulepszyć leczenie w kolejnym podejściu. Jeśli niepowodzenie było związane ze słabą jakością komórek lub nie udało się pozyskać własnych komórek, warto zastanowić się nad wyborem in vitro z komórkami dawczyni.
Genetyczne badanie zarodków (PGT) umożliwia wykrycie najważniejszych aberracji chromosomowych (np. Zespół Downa) oraz chorób jednogenowych (np. mukowiscydoza).
Jeśli jednak jesteś nosicielem choroby, będącej wynikiem współdziałania wielu genów oraz czynników środowiskowych (np. schizofrenia, choroba Alzheimera), lub nosicielem mutacji genomu mitochondrialnego, możesz skorzystać z darowanych komórek rozrodczych, aby nie przekazać choroby dziecku.
W sytuacji, gdy oboje macie niską jakość gamet lub ich brak, w tym programie in vitro możecie skorzystać jednocześnie z komórek jajowych dawczyni oraz nasienia od dawcy. To alternatywa do adopcji zarodka, pochodzącego od pacjentów, którzy zakończyli już leczenie in vitro.
Wybieracie osobno dawczynię i dawcę zgodnie z Waszym wyglądem (fenotypem). Wtedy, nasz embriolog dokonuje zapłodnienia in vitro, aby uzyskać dla Was zarodki.
W Banku komórek rozrodczych INVICTA mamy pełną kontrolę nad całym procesem pozyskiwania komórek jajowych oraz nasienia od anonimowych dawców.
Co to oznacza?
Sami prowadzimy proces pozyskiwania komórek jajowych od dawczyń w Polsce. Poznajemy dawczynie osobiście. Dodatkowo, abyśmy mogli przyjąć komórkę do Banku, dawczyni musi spełniać wiele, ściśle określonych warunków: wiekowych, zdrowotnych, genetycznych i psychologicznych.
Proces przekazania komórek przez dawczynie (lub dawców) do naszego Banku prowadzony jest przez naszych lekarzy i embriologów z wieloletnim doświadczeniem. Działamy zgodnie z wytycznymi światowych towarzystw zajmujących się płodnością człowieka (ESHRE, ASRM, PTMRiE)
Nie sprowadzamy komórek jajowych z banków zagranicznych, co jest powszechną praktyką w innych klinikach. Komórki jajowe dostępne są już na miejscu w klinice, dlatego skracamy czas oczekiwania na komórki nawet do 1 dnia i ograniczamy ryzyko związane z transportem. Materiał nie przechodzi przez wiele rąk, dzięki czemu możemy zapewnić mu odpowiednie warunki oraz zadbać o jego bezpieczeństwo.
Do programu dawstwa komórek jajowych kwalifikujemy jedynie 3% kandydatek. Są to zdrowe kobiety, które nie mają problemów z płodnością, wad wrodzonych, chorób genetycznych i psychicznych. Wykluczamy te obciążenia nie tylko u samej dawczyni, ale również u jej rodziny. Nie przekazujemy biorcom komórek jajowych od pacjentek, które podjęły leczenie in vitro – takie praktyki zdarzają się w innych klinikach w Polsce.
Z kobietami, które zostają dawczyniami, pracujemy codziennie, wspierając je w całym procesie przekazania komórek. Od obszernego, autorskiego wywiadu zaczynając, poprzez ich szczegółowe badania, wizyty lekarskie, zabieg pobrania komórek, na opiece po zabiegu kończąc. Mamy więc okazję zbudować z nimi bliską relację. Dawczynie to osoby, z którymi dobrze nam się współpracuje, są kompetentne i mamy do nich zaufanie. Kobiety, które przekazują nam swoje komórki jajowe, robią to z potrzeby serca. Świadomie pragną wspierać pary w ich staraniach o upragnione dziecko.
Rozumiemy, jak ważny jest czas w staraniach o dziecko. Dzięki dużej dostępności zamrożonych komórek jajowych dawczyń w naszym Banku, możesz rozpocząć leczenie niemalże od razu po kwalifikacji przez lekarza do leczenia in vitro.
Wyszukaj w naszej bazie dawczynię indywidualnie dopasowaną na podstawie cech fenotypowych tj.: kolor oczu, kolor włosów, sylwetka, grupa krwi.
Otrzymacie określoną liczbę (minimum 6) wysokiej jakości komórek jajowych od dawczyni. Embriolog wybiera tylko dojrzałe komórki MII, gotowe do zapłodnienia. Takie komórki jajowe powstają tuż przed owulacją. Dajemy więc najlepszy materiał, z którego mają powstać prawidłowe zarodki.
Blastocysta to zarodek w ostatniej fazie rozwoju poza organizmem matki (5 lub 6 dzień po zapłodnieniu komórki jajowej). Gwarantujemy uzyskanie blastocysty, tym samym zwiększając szansę na ciążę o 20% (statystyka w porównaniu do podania zarodków w 3 dniu rozwoju).
Rozwój zarodka do stadium blastocysty wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia embriologa, dlatego nie każda klinika może to zagwarantować. Bezwzględnie ważna w tym procesie jest również dobra jakość komórek jajowych i nasienia.
Nasz zespół embriologów opracował precyzyjne wytyczne jakościowe dotyczące nasienia partnera, które gwarantują otrzymanie zdrowego zarodka w procesie in vitro. Aby zabieg miał największą szansę na powodzenie, nasienie powinno pochodzić z ejakulatu. Minimalna liczba plemników w 1 ml to 10 mln, a suma ruchomych plemników powinna wynosić 25%. Ogromna wiedza i wieloletnia praktyka naszych embriologów w procesach in vitro, pozwalają nam na uzyskanie zarodka nawet z wykorzystaniem nasienia o parametrach niższych niż normy określone przez WHO.
W przypadku, gdy partner nie ma plemników lub jakość nasienia nie pozwala na uzyskanie zarodka, możecie skorzystać z nasienia od anonimowego dawcy z Banku Nasienia INVICTA.
W sytuacji, gdy nie powstanie żadna blastocysta, otrzymacie bezpłatnie kolejny pakiet komórek jajowych dawczyni. Powtarzamy zapłodnienie “do skutku”, aż do uzyskania gwarantowanej liczby zarodków – walczymy o Wasz sukces.
Ze zdrowych komórek dawczyni rozwijają się prawidłowe zarodki. W przypadku zapłodnienia in vitro sześciu komórek od dawczyni z Banku INVICTA, macie z naszej strony gwarantowany jeden zarodek w stadium blastocysty. Jednak macie dużą szansę na uzyskanie większej liczby zarodków niż ta, którą gwarantujemy, co potwierdzają nasze statystyki in vitro z komórkami dawczyni.
Co dla Was mogą oznaczać dodatkowe zarodki?
Jeśli pierwszy zabieg embriotransferu się nie uda, to zamrożone zarodki możecie wykorzystać do kolejnych prób. Wtedy nie trzeba zaczynać całego procesu od początku. To również krótszy czas i niższe koszty leczenia.
Po drugie, jeśli zabieg powiedzie się i pozostaną Wam zamrożone zarodki, możecie wrócić po rodzeństwo dla pierwszego dziecka. Dzieci będą miały to samo pochodzenie genetyczne.
To imponujący wynik! Na naszą statystykę skuteczności, w programach z mrożonymi komórkami jajowymi dawczyni, zdecydowanie wpływa wysoka jakość komórek jajowych i doświadczenie naszych embriologów w mrożeniu i odmrażaniu. Co więcej, szansa na zajście w ciążę wzrasta wraz z kolejnym zabiegiem podania zarodka! Dla porównania, skuteczność europejskich klinik w zabiegach in vitro z wykorzystaniem mrożonych komórek jajowych dawczyni wynosi zaledwie 44% na cały cykl (ESHRE, 2016 r.).
Nasi pacjenci w jednym miejscu mogą wykonać wszystkie niezbędne badania laboratoryjne. W Klinikach INVICTA oferujemy pełen zakres badań m.in. analitycznych, genetycznych, hormonalnych, immunologicznych – wykonywanych przez własne laboratorium. Szybkość realizacji badań oraz przekazanie wyników dla lekarza w jednym systemie niezależnym od lokalizacji, przyspieszają Wasz proces leczenia. Dla pacjentów wyniki badań są dostępne on-line na portalu pacjenta Medipoint.pl.
Nasze rozwiązania eksperckie powstały w odpowiedzi na potrzeby i różnorodne problemy par starających się o dziecko. Obecnie mamy największą w Polsce ofertę takich rozwiązań, ponieważ jesteśmy ekspertami od trudnych przypadków. Leczymy:
– zaburzenia implantacji (wynikające np. z cienkiego endometrium),
– zapobiegamy poronieniom,
– diagnozujemy i leczymy niepłodność immunologiczną,
– dajemy rozwiązania na problemy genetyczne. Dzięki temu możecie mieć pewność, że jakkolwiek nie potoczyłoby się Wasze leczenie – my znajdziemy sposób na to, aby Was wesprzeć konkretnym rozwiązaniem.
Kwalifikacja lekarza i dobór fenotypowy dawczyni komórek
Wybór programu leczenia
Zamrożenie nasienia partnera (lub dobór fenotypowy dawcy nasienia)
Zapłodnienie komórek jajowych dawczyni ICSI (wykorzystując też jedną z metod: FAMSI, IMSI-MSOME)
Przygotowanie biorczyni do podania zarodka (wizyty, badania hormonalne, USG, leki)
Przygotowanie zarodków do transferu (w tym wspomagane wylęganie – AH i wspomagane zagnieżdżenie zarodka – EmbryoGlue)
Zabieg embriotransferu (przeniesienie zarodka do macicy biorczyni)
Opieka lekarza w pierwszych dniach po zabiegu (lekarz weryfikuje wyniki badań hormonalnych i doradza odpowiednie dawkowanie leków)
Potwierdzenie ciąży
Przygotowaliśmy dla Was możliwość wyboru programu leczenia spośród 4 opcji, dopasowanych do Waszych potrzeb i planu leczenia. Możecie skorzystać z podstawowego programu i dokupić osobno wizyty oraz usługi zgodnie z planem leczenia lub możecie wybrać program obejmujący wszystkie kluczowe etapy, w tym podanie zarodka (embriotransfer) i opiekę lekarza po zabiegu. Każdy z programów daje możliwość skorzystania z gwarancji liczby zarodków.