Data utworzenia: 23 października 2024
Przeczytasz w 3 min
Wśród popularnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej wymieniamy mezoterapię. Jest to jedna z najskuteczniejszych niechirurgicznych procedur spowalniających naturalne procesy starzenia się skóry. Wykonywać ją można nie tylko w obrębie twarzy, szyi, czy dekoltu, ale również z powodzeniem sprawdza się w okolicach intymnych. Mezoterapia wykorzystuje bezpieczne i sprawdzone, naturalne substancje aktywne, które podawane są bezpośrednio do tkanek za pomocą iniekcji.
Mezoterapia warg sromowych jest przeznaczona dla kobiet, które potrzebują zabiegu działającego intensywnie nawilżająco, regenerująco i odmładzająco na niezwykle delikatną i wrażliwą skórę sromu. Efekty tego prostego zabiegu są zazwyczaj spektakularne. Dzięki mezoterapii, ta okolica intymna zauważalnie zyskuje na jędrności, jest zrewitalizowana i długotrwale nawilżona.
ETAP I
Konsultacja wstępna. Lekarz przeprowadza wywiad, weryfikuje wynik cytologii, omawia z pacjentką potrzeby i oczekiwania, przedstawia możliwości.
ETAP II
W przypadku obu zabiegów, przed przystąpieniem do jego głównej części, specjalista nakłada krem znieczulający z lidokainą. Następnie, w zależności od wybranej procedury, lekarz podaje miejscowo kwas hialuronowy lub osocze pozyskane wcześniej z krwi własnej pacjentki.
ETAP III
Po zakończeniu zabiegu pacjentka może opuścić klinikę od razu. Nie jest wymagana długa rekonwalescencja.
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i lekka bolesność w miejscach wkłucia. Dolegliwości będą stopniowo ustępować. Efekty są widoczne natychmiast po zabiegu, a pełna regeneracja i stabilizacja efektu następuje po kilku tygodniach.
Mezoterapia warg sromowych to zabieg polegający na podaniu specjalnych substancji odżywczych, takich jak kwas hialuronowy, aby poprawić ich nawilżenie, jędrność i wygląd.
Zabieg poprawia nawilżenie, elastyczność oraz regenerację skóry warg sromowych, co może zwiększyć komfort i estetykę okolic intymnych.
Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, więc ból jest minimalny, a pacjentki odczuwają jedynie niewielki dyskomfort.