Data utworzenia: 23 października 2024
Przeczytasz w 3 min
Na wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym najczęściej decydują się pacjentki doświadczające atrofii warg sromowych. Oznacza to, że wargi są zbyt małe, by zapewnić dostatecznie dobrą ochronę okolic pochwy przed otarciami. Objętość warg sromowych może również zmniejszać się z wiekiem. Po 25. roku życia organizm zaczyna produkować mniej kolagenu, a jego jakość również ulega pogorszeniu. To prowadzi do utraty elastyczności i jędrności skóry – również miejsc intymnych.
ETAP I
Konsultacja wstępna. Lekarz przeprowadza wywiad, weryfikuje wynik cytologii, omawia z pacjentką potrzeby i oczekiwania, przedstawia możliwości.
ETAP II
Przed przystąpieniem do procedury, lekarz dezynfekuje a następnie nakłada krem znieczulający na obszar do korekty. Za pomocą kaniuli podawany jest preparat w odpowiednie miejsca, dzięki czemu uzyskujemy oczekiwany efekt. Zabieg trwa około 30 minut.
ETAP III
Po zakończeniu modelowania warg sromowych pacjentka może opuścić klinikę od razu. Nie jest wymagana długa rekonwalescencja.
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk, świąd i lekka bolesność w miejscach wkłucia. Dolegliwości będą stopniowo ustępować. Efekty są widoczne niemal natychmiast, a pełna regeneracja i stabilizacja efektu następuje po kilku tygodniach.
Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed rozpoczęciem nakładany jest krem znieczulający, co minimalizuje odczuwanie bólu. Większość pacjentek odczuwa jedynie delikatny dyskomfort.
Efekty wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech organizmu i stylu życia pacjentki.
Tak, po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do codziennych aktywności. Zaleca się jednak unikanie wysiłku fizycznego i współżycia przez kilka dni, aby zapewnić optymalną regenerację tkanek.