Niezależnie od tego, czy staracie się o dziecko od dłuższego czasu, czy dopiero dowiedzieliście się o tym, że in vitro jest dla Was najlepszym rozwiązaniem, w Wrocławiu możecie otrzymać dofinansowanie na leczenie niepłodności w ramach jednego z 3 programów in vitro:
Programy in vitro z dofinansowaniem we Wrocławiu został zakończony.
O wznowieniu realizacji programu będziemy informować na bieżąco.
W każdym programie leczenia niepłodności z dofinansowaniem możecie spodziewać się stałych kroków, przez które pomoże Wam przejść dedykowany Opiekun – najpierw z Contact Center, a następnie już bezpośrednio z kliniki.
Zgłosić możecie się przez wypełnienie formularza na stronie, dzwoniąc na numer (58) 58 58 800 lub osobiście w Klinice INVICTA. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami w dogodny dla Ciebie sposób, a my przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy.
Sprawdzamy Wasze zgłoszenie i kontaktujemy się z Wami. Jeżeli spełniacie wymogi formalne, umawiamy pierwszą konsultację z lekarzem.
Podczas pierwszej wizyty lekarz ocenia, czy w Waszej sytuacji możliwa jest realizacja leczenia in vitro.
W dalszym procesie udziału w programie leczenia niepłodności dedykowany Wam Opiekun z kliniki, przeprowadzi Was przez wszystkie etapy formalne, jak i sam proces leczenia in vitro oraz starania o wymarzone dziecko.
Refundacja in vitro może obejmować jedną lub kilka prób, w zależności od programu w danej miejscowości.
Programy in vitro mogą pomóc Wam w spełnieniu marzenia o pełnej rodzinie.
Sprawdź, czy są dla Was.
1. W przypadku par realizujących procedurę zapłodnienia w ramach dawstwa partnerskiego:
a) potencjalne ryzyko braku prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania: hormon folikulotropowy – FSH powyżej 15 mU/mL w 2-3 dniu cyklu lub hormon antymullerowski AMH poniżej 0,5 ng/mL;
b) nawracające utraty ciąż w tym samym związku (więcej niż trzy udokumentowane poronienia);
c) nieodpowiednia odpowiedź na prawidłowo przeprowadzoną stymulację jajeczkowania, czego wyrazem jest brak pozyskania komórek jajowych w dwóch cyklach stymulacji;
d) wady macicy bezwzględnie uniemożliwiające donoszenie ciąży;
e) brak macicy.
2. W przypadku par realizujących procedurę zapłodnienia w ramach dawstwa innego niż partnerskie (dawstwo męskich komórek rozrodczych):
a) potencjalne ryzyko braku prawidłowej odpowiedzi na stymulację jajeczkowania: hormon folikulotropowy – FSH powyżej 15 mU/mL w
2-3 dniu cyklu lub hormon antymullerowski AMH poniżej 0,5 ng/mL;
b) nieodpowiednia odpowiedź na prawidłowo przeprowadzoną stymulację jajeczkowania, czego wyrazem był brak pozyskania komórek
jajowych w dwóch cyklach stymulacji;
c) wady macicy bezwzględnie uniemożliwiające donoszenie ciąży;
d) brak macicy;
e) negatywna opinia zespołu konsultacyjnego powołanego przez Realizatora, w którego skład powinien wejść przynajmniej jeden psycholog z praktyką w psychologii leczenia niepłodności konsultujący parę na okoliczność gotowości rodzicielstwa niegenetycznego.
3. W przypadku par realizujących procedurę zapłodnienia w ramach dawstwa innego niż partnerskie (dawstwo żeńskich komórek rozrodczych) lub procedury adopcji zarodka:
a) wady macicy bezwzględnie uniemożliwiające donoszenie ciąży;
b) brak macicy;
c) negatywna opinia zespołu konsultacyjnego powołanego przez Realizatora, w którego skład powinien wejść przynajmniej jeden
psycholog z praktyką w psychologii leczenia niepłodności konsultujący parę na okoliczność gotowości rodzicielstwa niegenetycznego.
Być może zastanawiacie się, ile kosztuje zapłodnienie in vitro we Wrocławiu? W tym mieście, w ramach dofinansowania otrzymacie 10 000 zł dla każdego z poniższych programów in vitro, w zależności od tego jakie są Wasze potrzeby. Poniżej możecie sprawdzić, co wchodzi w skład zapłodnienia in vitro i jaka jest cena programu dla Was.
Procedura zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie) obejmuje:
a) przeprowadzenie kwalifikacji par do udziału w Programie oraz wykonanie badań, do których obliguje Ustawa o leczeniu niepłodności;
b) kontrolowaną stymulację jajeczkowania prowadząca do uzyskania komórek jajowych o pełnym potencjale rozrodczym;
c) punkcję jajników, tj. pobranie komórek jajowych pod kontrolą ultrasonografii;
d) znieczulenie ogólne podczas punkcji;
e) pozaustrojowe zapłodnienie komórki jajowej drogą klasyczną (samoistne zapłodnienie) lub metodą docytoplazmatycznej iniekcji plemnika;
f) hodowlę zarodków;
g) transfer zarodków do jamy macicy;
h) przechowanie zarodków o prawidłowym rozwoju, które nie zostały przeniesione do macicy, do czasu ich wykorzystania.
Procedura zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych (dawstwo inne niż partnerskie) obejmuje:
a) przeprowadzenie kwalifikacji pary i wykonanie wymaganych ustawowo badań;
b) przygotowanie biorczyni do transferu zarodka/ów;
c) pozaustrojowe zapłodnienie komórek jajowych od anonimowej dawczyni i nadzór nad rozwojem zarodków in vitro;
d) transfer zarodków do jamy macicy w cyklu świeżym, jeśli sytuacja kliniczna pacjentki na to pozwala w ocenie lekarza prowadzącego;
e) zamrożenie zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym i ich przechowywanie w celu późniejszego wykorzystania przez parę w kolejnych cyklach.
Procedura adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie) obejmuje:
a) przeprowadzenie kwalifikacji pary i wykonanie wymaganych badań;
b) przygotowanie biorczyni do transferu zarodka/ów
c) przygotowanie zarodków i transfer zarodków do jamy macicy.
Sprawdź naszą klasyczną, pełną ofertę leczenia in vitro, którą realizujemy dla par z całej Polski, niezależnie od wieku i miejska zamieszkania.