Jak zacząć?
Nasze metody leczenia
Zdrowie kobiet
Zdrowie mężczyzn
Specjalizacje
Serwisy Grupy INVICTA
Klinika INVICTA
Data aktualizacji: 15 listopada 2024
Data utworzenia: 23 października 2024
Przeczytasz w: 3 min
Nietrzymanie moczu jest wstydliwą dolegliwością, którą można leczyć za pomocą prostych metod – m.in. bezbolesnych i mało inwazyjnych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Podstawowym celem jest w tym przypadku nie tylko wzmocnienie mięśni dna miednicy, pęcherza moczowego, ale także zwiększenie napięcia tkanek w okolicach cewki moczowej. Dzięki naszej metodzie leczenia nietrzymania moczu pacjentka odzyskuje poczucie kontroli i pewności w różnych codziennych sytuacjach.
Naszą metodę leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu polecamy kobietom, które – z różnych przyczyn – zmagają się z tym problemem. Uczucie nieprzyjemnego ciśnienia w jamie brzusznej oraz mimowolne oddawanie moczu nie tylko wpływają na samopoczucie, ale również nierzadko wymuszają zmianę stylu życia. Choć jest to dolegliwość bezbolesna, przysparza zmartwień spowodowanych dyskomfortem, gdy mimowolny wyciek moczu z pęcherza zdarzy się w sytuacjach np. towarzyskich. Może go wywołać śmiech, kaszel, kichnięcie, czy też każdy inny intensywniejszy ruch. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może towarzyszyć menopauzie, ale również okresowi poporodowemu – jednak nie jest to reguła.
ETAP I
Konsultacja wstępna. Lekarz przeprowadza wywiad, weryfikuje wynik cytologii, omawia z pacjentką potrzeby i oczekiwania, przedstawia możliwości.
ETAP II
Przed przystąpieniem do zabiegu, specjalista nakłada krem znieczulający bezpośrednio na skórę. Następnie, za pomocą cienkiej igły, podawany jest kwas hialuronowy. Cała procedura trwa około 30 minut.
ETAP III
Po zakończeniu zabiegu pacjentka może opuścić klinikę od razu. Rekonwalescencja trwa około tygodnia.
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i lekka bolesność w miejscach wkłucia. Dolegliwości będą stopniowo ustępować.
Zabieg jest odpowiedni dla kobiet, które zmagają się z tym problemem. Najczęściej spotykanym rodzajem nietrzymania moczu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu. Problem ten współwystępuje nierzadko z osłabieniem mięśni dna miednicy. Gdy ćwiczenia mięśni Kegla nie są wystarczające by zażegnać dolegliwości, warto zdecydować się na leczenie. Każda pacjentka powinna w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że zabieg jest odpowiedni w jej przypadku.
Tak, zabieg jest bezpieczny, jeśli nie występują przeciwwskazania, takie jak ciąża, infekcje intymne czy choroby autoimmunologiczne. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółową konsultację, aby je wykluczyć.
Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności, jednak zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez co najmniej tydzień, aby wspomóc proces regeneracji.